Jakich hashtagów używać na TikToku?

TikToker

Jakich hashtagów używać na TikToku, aby Twoje treści były widoczne i popularne? Chodź, wyjaśnię Ci w kilku prostych krokach!🧐

Czym są hashtagi na TikToku i jak działają?

Hashtagi są kluczowym elementem TikToka. Pozwalają na kategoryzację treści i umożliwiają użytkownikom odkrywanie filmików związanych z konkretnymi tematami. Są to po prostu słowa lub frazy poprzedzone znakiem „#”. Kiedy dodajesz je do swojego filmiku, inni użytkownicy mogą go znaleźć, przeszukując dany hashtag. Ty również możesz przeglądać popularne hashtagi na TikToku, by szybko rozpoznać trendujące tematy i czerpać pomysły na nowe video. 

Czy hashtagi na TikToku coś dają?

Tak, dodawanie hashtagów na TikToku może poprawić widoczność Twoich filmików. Użytkownicy będą mogli znaleźć Twoje video właśnie po opisującej je frazie. 

Załóżmy, że używasz hashtagu #makijaż. Jeśli użytkownik wpisze w okienko wyszukiwania hasło #makijaż, to wśród innych treści opisanych tym właśnie hashtagiem, znajdzie również Twój filmik.

Hashtagi na TikToku mogą Ci więc pomóc stać się bardziej widocznym, ale musisz wiedzieć, że dla samego algorytmu większe znaczenie mają inne aspekty Twojej treści, w tym między innymi opis filmu. Aktualnie możesz do niego dodać aż 4000 znaków. Początkowy limit ten wynosił jedynie 150 znaków! Ta zmiana mocno pokazuje kierunek, w jakim pragnie rozwijać się TikTok. Platforma ma aspiracje, by stać się potężną wyszukiwarką, taką jak Google, służącą użytkownikom do odnajdywania interesujących ich tematów.

Ten kierunek rozwoju jest odpowiedzią na współczesne preferencje użytkowników. Pokolenie Z coraz częściej szuka informacji właśnie za pośrednictwem TikToka, a nie Google. Prabhakar Raghavan, wiceprezes amerykańskiego przedsiębiorstwa, ujawnił, że niemal 40% internautów należących do tej grupy wiekowej wykorzystuje social media, a nie wyszukiwarkę do zgłębiania interesujących ich zagadnień.

W takim ujęciu termin TikTok SEO przestaje być wydumanym pojęciem. Faktycznie, możemy optymalizować swoje treści tak, by uzyskiwać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Jednym z kluczowych elementów wpływających na pozycjonowanie na TikToku są właśnie opisy filmików. Zadbaj więc nie tylko o hashtagi, ale również o dobry opis. Umieść w nim konkretne frazy kluczowe, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę TikToka. 

Podsumowując, tak, hashtagi na TikToku mają znaczenie i warto z nich korzystać, ale dopiero dbając o wszystkie aspekty pozycjonowania naszego filmiku, możemy osiągnąć pełen sukces.

Jak sprawdzić popularne hashtagi na TikToku?

Skorzystaj z wyszukiwarki w samej aplikacji. Wprowadź interesujące Cię słowo kluczowe, przejdź do zakładki Hasztagi i przeglądaj propozycje. Liczba wyświetleń podpowie Ci, jak popularny jest dany hashtag.

Możesz również sięgnąć do TikTok Creative Center. To właśnie tutaj sprawdzisz, które hashtagi na TikToku zyskują popularność w ostatnich dniach i miesiącach. Znajdziesz także informacje o liczbie opublikowanych postów z określonym tagiem, całkowitej liczbie ich wyświetleń oraz przejrzysz wykres popularności danego hashtaga w czasie. Dane możesz filtrować według regionów, branż i wybranych przedziałów czasowych.

TikTok_Creative_Centre_printscreen

Ale to nie wszystko! Zobaczysz również najpopularniejsze filmy z wybranym hashtagiem, powiązane hashtagi oraz dowiesz się, jakie grupy wiekowe i zainteresowania są z nim związane. Co więcej, narzędzie dostarcza prognozy sugerujące, jak hashtag będzie się rozwijał.

TikTok_Creative_Centre_Hashtag_Tab

Jakie dać hashtagi na TikToku?

Przede wszystkim, hashtag na TikToku musi odzwierciedlać temat Twojego filmu. To podstawowa zasada, która pozwala użytkownikom łatwo zrozumieć, o czym jest Twoja treść. Jeśli prowadzisz firmę kosmetyczną, użyj hashtagów związanych z urodą i pielęgnacją skóry, takich jak #piękno, #makijaż, czy #skincare. Wybieraj te propozycje, które naprawdę pasują do opisywanego przez Ciebie tematu.

Swój tiktok możesz opisać popularnym hashtagiem. To świetny sposób na dotarcie do szerszej publiczności, ale musisz pamiętać, że oznacza to także zmierzenie się z większą konkurencją. Popularne hashtagi przyciągają dużo większą liczbę użytkowników, ale oznaczają również dużo większą liczbę treści rywalizujących z Twoją.

Właśnie dlatego warto przyjrzeć się również niszowym hashtagom. Być może przyciągną one mniej odbiorców, ale sprawią, że Twoją treść będzie łatwiej znaleźć pośród innych treści. Konkurencja będzie po prostu mniejsza. Takie hashtagi są również doskonałe, gdy chcesz trafić do bardzo konkretnej grupy użytkowników. Dotrzesz wtedy do osób o określonych zainteresowaniach, które z większym prawdopodobieństwem zaangażują się w Twoją treść.

Idealne rozwiązanie? Łącz oba podejścia. Używaj niszowych hashtagów, by zdobyć uznanie w konkretnej grupie i mieszaj je z najpopularniejszymi hashtagami, by zdobyć jeszcze większy zasięg.

Spójrz, jak zrobiła to Dagna Olejniczak w jednym ze swoich makijażowych tutoriali. Połączyła najbardziej popularne hashtagi na TikToku takie jak #makijazowesztuczki (ok. 254 miliony wyświetleń) oraz #dc (ok. 378 bilionów wyświetleń) z tymi niszowymi, czyli #makijazwieczorowy (ok. 19 tysięcy wyświetleń), #makijaznawesele (ok. 36 tysięcy wyświetleń), #drogeryjnekosmetyki (ok. 727 tysięcy wyświetleń). W ten sposób pięknie skategoryzowała swoje video, wyznaczając jego główny temat i dodając bardziej szczegółowe podtematy.

Woman_preparing_to_record_TikTok

Jakich jeszcze hashtagów używać na TikToku? Dobrym sposobem jest po prostu obserwowanie konkurencji, czyli treści innych twórców w Twojej dziedzinie. Przejrzyj filmy autorów działających w Twojej branży i sprawdź, z jakich hashtagów korzystają. Szczególną uwagę poświęć ich najpopularniejszym filmikom. Jakie tagi się w nich pojawiają? Jak są zestawiane? W ten sposób poznasz najpopularniejsze i najskuteczniejsze hashtagi w Twoim obszarze. 

Tiktoki możesz również obrandować swoim unikatowym hashtagiem. Ten hashtag może być nazwą Twojej firmy, produktu czy kampanii. Najważniejsze, by konsekwentnie go używać, tak by zapadł w pamięć Twojej społeczności. W ten sposób będziesz umacniać świadomość swojej marki, a z czasem możesz nawet doprowadzić do sytuacji, w której użytkownicy sami zaczną używać Twojego hashtaga do opisywania swojej twórczości. W rezultacie zyskasz pełen wgląd w generowane przez nich filmiki na swój temat (tzw. user generated content). Swój brandowy hashtag możesz promować poprzez różne konkursy zachęcające do jego używania.

A teraz protip! Do dodawania hashtagów na TikToka możesz podejść strategicznie. By nie wyszukiwać ich codziennie od nowa, stwórz listę, z której będziesz korzystać za każdym razem, gdy publikujesz video. To może być zwykła tabela w Excelu, w której ustawisz dodatkowe filtry umożliwiające Ci sortowanie hashtagów pod kątem wielkości i kategorii. Jak wiadomo, hashtagowe trendy dynamicznie się zmieniają, więc pamiętaj, by taką listę regularnie przeglądać i odświeżać

Czy generator hashtagów na TikTok to dobry pomysł?

Automatyczne generowanie hashtagów brzmi jak marzenie! I rzeczywiście, korzystanie z generatora hashtagów może znacznie ułatwić Ci pracę i dostarczyć pomysłów na tagi, o których mogliście wcześniej nawet nie pomyśleć. To nieoceniona pomoc w procesie burzy mózgów i twórczych poszukiwań.

Ale niestety, choć generatorów hashtagów na TikToka jest na rynku naprawdę wiele, to nie znalazłam jeszcze takiego, który umożliwiałby wygenerowanie perfekcyjnej sekwencji hashtagów i jej natychmiastowe przeklejenie do opisu. Podchodząc strategicznie do wyboru swoich hashtagów, musimy bowiem dokonać ich analizy. Chcemy przecież łączyć i popularne i niszowe tagi, zobaczyć, jaki mają wydźwięk dla społeczności i jak używa ich konkurencja. Takich zdolności analitycznych nie dostrzegłam na razie w żadnym z testowanych narzędzi. Jeśli masz inne doświadczenia, to koniecznie podziel się nimi ze mną w komentarzu.

Wnioski? Nie polegaj wyłącznie na generatorach hashtagów. Czerp z nich inspiracje, przeglądaj propozycje, a następnie weryfikuj, które hashtagi pasują do Ciebie i Twojej twórczości.

Woman_Recording_TikTok

Czy istnieje związek między hashtagami i lajkami?

Często pytacie mnie wprost o to, jakie dać hashtagi na TikToku, żeby mieć dużo lajków. Moja odpowiedź będzie w tym przypadku jednoznaczna. To nie hashtagi mają wpływ na liczbę Twoich lajków, a jakość Twojego video. Jeśli to, co nagrywasz, rezonuje z użytkownikami, chętnie będą zostawiać u Ciebie łapkę w górę. Skup się więc na tym, by Twoje treści były angażujące i odpowiadały na potrzeby użytkowników. Hashtagi oczywiście mogą podbić Twoje zasięgi, ale to nie wszystko. 

Dlaczego moje hashtagi na TikToku nie działają?

Powodów może być kilka. Po pierwsze, upewnij się, że nie używasz hashtagów, które mogą naruszać Zasady Społeczności TikToka. Nie używaj niecenzuralnych i obraźliwych słów. Nie stosuj mowy nienawiści. Nie zamieszczaj treści z podtekstem seksualnym. TikTok nakłada shadowban na filmy, które w jakikolwiek sposób mogą naruszać bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne użytkowników.

Ponadto zwróć uwagę na odpowiedni dobór popularności hashtagów. Możliwe, że koncentrujesz się na zbyt dużych hashtagach i Twoje treści toną w morzu innych filmików. Możesz też używać zbyt małych hashtagów, które nie przyciągają wystarczającej uwagi. Odpowiedni balans między popularnością a specyfiką Twoich treści jest kluczem do skutecznego tagowania. Pamiętasz, o czym mówiliśmy w poprzednich rozdziałach? Spróbuj odpowiednio łączyć ze sobą hashtagi.

Innym powodem, dla którego Twoje hashtagi na TikToku nie działają, może być ich brak spójności z treścią video. Czy hashtagi są dokładnie dopasowane do tematu, który poruszasz w filmie? Czy odzwierciedlają one to, o czym mówisz lub co prezentujesz?

Ile hashtagów dodać na TikToka?

Żeby osiągnąć najlepsze rezultaty, dodawaj do swoich tiktoków od 3 do 6 hashtagów. Umieść je na końcu opisu filmiku. 

Przypomnę, że opis video na TikToku może pomieścić 4000 znaków. To spora przestrzeń i z łatwością moglibyście wypełnić ją nawet kilkudziesięcioma hashtagami. Ale nie róbcie tego! Przesadne użycie hashtagów może skutkować tym, że Twoje video zostanie uznane za spam i algorytm ograniczy jego widoczność. 

Czy mogę dodawać hashtagi w komentarzach?

Możesz dodawać hashtagi w komentarzach pod swoimi tiktokami, ale musisz wiedzieć, że jest to znacznie mniej skuteczne. Algorytm TikToka nie traktuje hashtagów z komentarzy na równi z tymi, które umieszczasz w opisach. To właśnie hashtagi z opisów mają większy wpływ na proces odkrywania i wyświetlania treści użytkownikom.  

Jak stworzyć hashtag do TikTok challenge?

TikTok challenge to rodzaj wyzwania, w którym użytkownicy tworzą i udostępniają video zgodne z określonymi wytycznymi. Może to być nauczenie się jakichś ruchów tanecznych lub wykonanie jakiejś aktywności fizycznej. Kluczowym elementem takiego filmiku jest dodanie określonego hashtaga, który sprawi, że wszystkie treści będą łatwe do znalezienia i naśladowania. Do jednych z najpopularniejszych wyzwań na TikToku należą #dontrushchallenge oraz #renegadechallenge.

TikTokers_Challenge

Możesz dołączyć do już istniejącego wyzwania lub stworzyć swój własny challenge! Opracuj unikalny hashtag, który będzie charakteryzować Twoje wyzwanie. Upewnij się, że jest krótki, łatwy do zapamiętania i związany z tematem. Następnie opublikuj video, w którym pokażesz, jak należy wykonać zadanie. To może być taniec, piosenka lub konkretny makijaż — coś, co jest związane z Twoją działalnością. Na koniec zachęć innych użytkowników do włączenia się w zabawę i użycia utworzonego przez Ciebie hashtaga.

Załóżmy, że jesteś trenerką personalną. Możesz stworzyć challenge, w którym zaprosisz społeczność do wykonywania 20 przysiadów dziennie. Przykładowy hashtag mógłby brzmieć #20PrzysiadówDziennieChallenge.

Najpopularniejsze hashtagi na TikToku w 2024

Poniżej w ramach ciekawostki dołączam listę 10 najpopularniejszych hashtagów na TikToku w 2024 roku. Pamiętaj jednak, że trendy w świecie hashtagów zmieniają się bardzo szybko. Sprawdzaj na bieżąco, jakie hashtagi aktualnie królują na TikToku! Teraz już wiesz jak. 😉

  1. #tiktok
  2. #tiktokchallenge
  3. #tiktokviral
  4. #tiktoktravel
  5. #tik_tok
  6. #tiktoktraditions
  7. #tiktokers
  8. #love
  9. #lovegoals
  10. #lovestory

Zaobserwuj mnie na TikToku!

Mam nadzieję, że teraz hashtagi na TikToku nie mają już przed Tobą żadnych tajemnic! Chcesz wiedzieć więcej o tej i o innych platformach social media? Dołącz do mnie na TikToku!

tiktok_lena_weglarz

Jeden komentarz

Dodaj komentarz